Poznajmy się
Posiada ponad 30-letnie doświadczenie naukowo-badawcze oraz dydaktyczne, które zdobyła w trakcie pracy na Politechnice Śląskiej, gdzie przez lata zajmowała się tematyką fizyki budowli, systemów wentylacyjnych, grzewczych, oczyszczania powietrza oraz szeroko pojętą efektywnością energetyczną budynków. Dzięki wieloletnim badaniom oraz współpracy z innymi ekspertami, jej dorobek naukowy obejmuje współautorstwo i autorstwo kilkudziesięciu publikacji zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej.
Jako ambasadorka transformacji energetycznej sektora budownictwa, propaguje ideę przechodzenia na niskoemisyjne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska technologie.
Zaangażowana w merytoryczną realizację licznych projektów krajowych i międzynarodowych, realizowanych przez PLGBC, które mają na celu przyspieszenie transformacji budownictwa w kierunku bardziej ekologicznego i zrównoważonego.
Autorka i koordynatorka pierwszego polskiego certyfikatu wielokryterialnego dla budownictwa mieszkaniowego – ZIELONY DOM, który ustanawia nowe standardy w zakresie budownictwa ekologicznego, skupiając się na efektywności energetycznej, komforcie użytkowników oraz minimalnym wpływie budynku na środowisko. Zajmuje się również tematyką TAKSONOMII, adaptując ją do wytycznych pozwalających na ocenę inwestycji budowlanych w kontekście ich zgodności z wytycznymi taksonomii unijnej, co jest kluczowe dla promowania zrównoważonych inwestycji oraz umożliwia przyznawanie finansowania projektom, które wspierają walkę ze zmianami klimatycznymi.