ZA NAMI
archiDAY
wiosna 2016

21 kwietnia 2016
ul. Młocińska 5/7, Warszawa

W PROGRAMIE


AKADEMIA
KOMPETENCJI
ARCHITEKTA
Część merytoryczna i edukacyjna na archiDAY Wiosna 2016 to m.in. tematy z zakresu prawa, finansów, wizerunku, pozyskiwania nowych klientów, nowych technologii czy projektowania. Po wykładach była możliwość rozmowy z prelegentami i uczestnictwo w konsultacjach.

PRZYKŁADY ZAKRESU TEMATYCZNEGO:


 • Olgierd Porębski
  Radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Porębski i Wspólnicy.
  Kluczowe zapisy umowy architekta z klientem, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu praw autorskich
  Radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Porębski i Wspólnicy podczas swojego wystąpienia omawiał zagadnienia prawne dotyczące zapisów umów zawieranych między architektami, a klientami. Szczególną uwagę poświęcił kwestiom prawa autorskiego.

 • Mikołaj Molenda
  Architekt, tylko.com
  Meble projektowane w oparciu o AR (rozszerzoną rzeczywistość)
  Od 2011 roku prowadzi interdyscyplinarne studio projektowe Bridge realizujące projekty na pograniczu designu i technologii. W tym czasie realizował projekty m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, oper i teatrów. Uczestnikom archiDAY zaprezentował nowe możliwości jakie otwiera projektowanie mebli w oparciu o Augmented Reality (rozszerzoną rzeczywistość).

 • Justyna Qunio
  Ekspert ds. wizerunku
  Skuteczna komunikacja za pomocą wizerunku
  Doradzca wizerunkowy z ponad 10 letnim doświadzeniem. Dla uczestników archiDAY przygotowała wykład podczas którego mówiła o skutecznej komunikacji za pomocą wizerunku architekta.

 • Gabriela Kundzicz
  Specjalista ds. marketingu w Home Broker S.A.
  Efektywna prezentacja oferty. Rola dobrej jakości zdjęć na przykładzie ofert nieruchomości.
  Specjalista ds. marketingu w Home Broker S.A. - lidera na rynku nieruchomości. Podczas swojej prezentacji mówiła o najlepszych praktykach efektywnej prezentacji oferty i kluczowej w nich roli dobrej jakości zdjęć.

 • Waldermar Czachorowski
  Ekspert ds. zarządzania projektami
  Projektowe podejście do biznesu w architekturze
  Specjalista w dziedzinie metodycznego wspierania zmian w firmach. Od ponad 20 lat jako doradca i promotor pomaga firmom skuteczie usprawniać pracę. Podczas archiDAY skupił się na projektowym podejściu do biznesu w architekturze.

WARSZTATY I SZKOLENIA


PROJEKTOWANIE
WNĘTRZA
JACHTU
Przy współpracy z biurem projektowym Kaniewski Design i stocznią Delphia Yachts odbyły się warsztaty projektowe, w których motywem przewodnim był projekt wnętrza ekskluzywnego jachtu.
Wybrana grupa projektantów pod okiem specjalistów przez cały dzień uczestniczyła we wszystkich etapach procesu projektowego – od idei i założeń poprzez modelowanie i przygotowanie do produkcji. Uczestnicy warsztatów pracowali na najnowszych urządzeniach Microsoft Surface Pro 4 z zainstalowanym oprogramowaniem Rhino, udostępnionym przez firmę Bardins, jak również mieli okazję drukować elementy na drukarkach 3D firmy Zortrax.


PROJEKTOWANIE
PARAMETRYCZNE
Finał warsztatu z projektowania parametrycznego. Odwiedzający archiDAY mieli okazję obserwować na żywo ostatni etap fabrykacji mebla.
Uczestnicy warsztatu prowadzonego przez Adriana Krężlika – architekta, wykładowcę w poznańskiej School of Form i założyciela grupy Architektura Parametryczna, najpierw uczestniczyli w warsztatach projektowych (miesięczne warsztaty odbywały się w ramach cyklu Archistarter na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie). Kolejnym etapem produkcji mebla było wycięcie jego elementów na maszynie CNC, udostępnionej dzięki uprzejmości firmy JFM Furniture. Następnie podczas archiDAY młodzi adepci architektury przeprowadzili ostatni etap fabrykacji mebla, który polegał na montażu dostarczonych elementów. Zwieńczeniem pracy uczestników warsztatu jest efektowny fotel parametryczny.


WARSZTATY
ZE STYLIZACJI
I FOTOGRAFII WNĘTRZ
Podczas metamorfozy wnętrz na żywo styliści pokazywali jak przy pomocy dekoracji i dodatków odsłonić różne oblicza tego samego wnętrza oraz jak przygotować je do profesjonalnej sesji zdjęciowej,
która była częścią warsztatu.
Za stylizację odpowiadali Grzegorz Pietrucha (The Stage-it-up Network Polska), Agnieszka Petryczkiewicz i Kinga Karpińska-Holcman. Wnętrza powstały przy współpracy z markami House&More, AlmiDecor, Home&You, Hypnos Beds, Sarmatia Trading, Adriana Furniture i Primacol Decorative. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać tajniki powstawania profesjonalnych sesji zdjęciowych, które przeprowadzał specjalizujący się w fotografii wnętrz Yassen Hristov. Warsztaty fotograficzne odbyły się dzięki wsparciu Centrum Fotografów Polskich, wydawcy serwisu zamowfotografa.pl


STUDIO TV
I TRANSMISJA
NA ŻYWO
Marki tworzą ludzie! Dr Krystyna Łuczak Surówka rozmawiała z projektantami, artystami, twórcami marek.
W studioTV dr Krystyna Łuczak-Surówka – znawca i krytyk designu przeprowadzała transmitowane na żywo na platformie archidesk.pl wywiady z przedstawicielami marek, architektami oraz projektantami: Januszem Modzelewskim (Agroupa/ Archistarter), Andrzejem Burawskim (Delicious Concept), Marcinem Skubiszem (Skubisz Design), Kingą Chmielarz i Konradem Hulakiem (Hop Design), Wojciechem Życzkowskim (Bautech), Rafałem Hampelem (Axor), Rafałem Woźniakiem (Hoesch), Karoliną Ballard (Cotton&co.), Wiolettą Lenczewską (Mesmetric), Ryszardem Janiszewskim (JFM), Eweliną Gawlik (Muppetshop), Elizą Stempczyńską (Elliros), Magdaleną Gruna (Vectorworks), Danielem Welfel (Andrew Lucas London), Agnieszką Polkowską (Ecomalta/ Studio Prostych Form), Maciejem Dublesiewiczem (Centrum Fotografów Polskich/ Zamowfotografa.pl) oraz Martą Niemywską i Dawidem Grynaszem. StudioTV w meble i dekoracje wyposażył warszawski salon Perffecto.

POKAZY, WYSTAWY, EKSPOZYCJE


 • LIVE ACT
  AIRBRUSHING


WYSTAWA SZTUKI


FIRMY
PRZYJAZNE
ARCHITEKTOM
Ekspozycja i wystawa marek, które maja świadomość jak ważna jest rola architekta i projektanta w procesie urządzania wnętrza.
ArchiDAY to także spotkanie z dobrymi markami i nowatorskimi pomysłami. Firmy przyjazne architektom eksponowały swoje kluczowe i nowe produkty. Wśród wystawców znalazły się takie marki jak Microsoft, który prezentował mobilne rozwiązania dedykowane architektom czy firma LeasePlan, która przygotowała specjalny plan finansowania aut dla grupy architektów i projektantów. Wśród wystawców i firm przyjaznych architektom znalazły się również m.in. marki Milke, Elliros, FamFara, Perffecto, Sarmatia Trading, Hypnos Beds, Bautech, Le Pukka, Metaform, BMW Fus Auto, House&More, Miloo, Smeg Polska, DLH, Witraż, Aparici Polska, Trufle, Lis Poland, JFM Furniture, Axor, Hansgrohe, Agroupa, Delicious Concept, Vectorworks, HopDesign, Bene, Jung, Art Cinema, Zava, Studio Prostych Form, Multicontract, Galeria Heban, Długa Showroom, Muppetshop.

FOTORELACJA


PARTNER GŁÓWNY


PARTNERZYPARTNERZY MERYTORYCZNI


PATRONI MEDIALNI


WSPIERAMY


PYSZNE JEDZENIE ZAPEWNIŁO


ORGANIZATOR